Zobacz nasze filmy

Kalendarz Rycerski

Kilka dni temu jego piąta edycja na rok 2020 została oddana do druku. Jest to pomoc dla naszego czwartego charyzmatu PATRIOTYZM, a jednocześnie wychodzenie w nowoczesny sposób do wszystkich wiernych z kalendarzami popularyzującymi historię Polski i polskiego Kościoła. Staramy się w naszej publikacji wrócić do dawnej formy kalendarzy - informatorów, nie rezygnując z dobrej ilustracji, ale z wyraźną przewagą treści nad ładnymi zdjęciami. Poprzez liczne, krótkie teksty przypominające wydarzenia historyczne, kulturalne, a nawet turystyczne czy sportowe chcemy też zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się tymi faktami, gdyż każda informacja może być rozszerzona poprzez znajdujący się obok niej QR-kod, który może być otwierany telefonem komórkowym z darmową aplikacją "skaner QR-kodów". Najnowsza wersja kalendarza "Polskie zadziwienia" takich informacji będzie miała ok. 800.

Wróć

O nas

Zakon Rycerzy Jana Pawła II

Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona - Świętego Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym.

czytaj więcej

Rycerze Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. Kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Jan Paweł II