Zobacz nasze filmy
RycerzePowrót do aktualności 05.10.2019

VIII Rada Kapłaństwa Zakonu Rycerzy Jana Pawła II

VIII Rada Kapłaństwa Zakonu Rycerzy Jana Pawła II

Pod wodzą Generała ZB Krzysztofa Wąsowskiego przeżyliśmy to niecodzienne, budujące i duchowe wydarzenie. Najpierw, w sprawach rycerskich, odznaczył on 7 żon rycerzy nagrodą "Bratowa roku" i wręczył im pamiątkowe łańcuszki z medalikiem. Z Chorągwi św. Jadwigi Śląskiej otrzymała ją Agnieszka Kępka!
Potem 17 kapelanów z różnych Chorągwi i Komandorii dyskutowało nad wybraniem lektury patronalnej. Ostatecznie wybrano książkę ks. bpa Karola Wojtyły "Miłość i odpowiedzialność" z 1960 roku.
Podczas Mszy św. 6 braci zostało promowanych na IV stopień rycerski "Patriotyzm", otrzymując ryngrafy z Matką Bożą.
Mszy św. przewodniczył ks. kan. Jarosław Glonek, Ojciec Kapelan Krajowy Zakonu, a piękną i pouczającą homilię wygłosił ks. kan. Andrzej Kapczyński, Ojciec Kapelan Chorągwi Miłosierdzia Bożego w Ząbkach.
Podczas Mszy św. modliliśmy się m.in za naszych chorych braci:
Prowincjała ZB Krzysztofa Gralika, Lektora Generalnego ZB Marka Kajańca i Protektora Generalnego ds Młodzieży ZB Stefana Czernieckiego, a także za 5 zmarłych braci.
Po Mszy sw. odmówiliśmy jeszcze koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Litanię do Imienia Matki Bożej, ułożonej przez naszego ZB Prowincjała Krzysztofa Gralika z imion naszych Hetmanek - jakże piękna to litania!
Na zakończenie spotkania podczas agapy mogliśmy posilić się pierogami, domowym smalczykiem, ciastami, kawą i herbatą oraz owocami. Pyszne to było!
Następne spotkanie rycerskie - 6-8 grudnia w Krakowie na Białych Morzach, czyli w Sanktuarium św. Jana Pawła II na rekolekcjach adwentowych. Vivat Iesus! Totus Tuus!

Rycerze Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. Kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Jan Paweł II