Zobacz nasze filmy
RycerzePowrót do aktualności 10.12.2019

Ustanowienie Diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia

Ustanowienie Diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia

Komitet Pro-Life Zakonu Rycerzy Jana Pawła II reprezentowany przez Zacnych Braci: Andrzeja Świtalskiego, Wojciecha Piądłowskiego, Mariusza Gietkę, Mirosława Rucińskiego, Marcina Wawrzyniaka oraz Rafał Bobika w niedzielę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny AD 2019 uczestniczył w uroczystości ustanowienia Diecezjalnego Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Kościele Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie.

Uroczystej Mszy św. 8 grudnia z udziałem generała Zakonu Paulinów o. Arnolda Chrapkowskiego i ojców paulinów z całej Polski przewodniczył Kard. Kazimierz Nycz.

Ksiądz Kardynał wydał dekret o ustanowieniu Sanktuarium oraz wygłosił piękną homilię o obronie życia, która została nagrodzona brawami. W homilii Metropolita Warszawski podkreślił, że troska o ochronę życia powinna wiązać się z modlitwą w tej intencji oraz z działaniem. I właśnie od lat dzieje się to w paulińskim kościele przy ul. Długiej, gdzie zapoczątkowano w 1987 r. dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Misja tego miejsca modlitwy, refleksji, troski, a może nieraz i walki o poczęte życie będzie zawsze aktualna, bo hydra ciągle podnosi głowę i w imię różnych ideologii, wolności kobiety, prawo do życia od poczęcia jest nadal podważane - mówił kardynał.

I dodał: Chcemy, żeby do tego sanktuarium przychodziły matki, żeby głęboką refleksję przeżywali ojcowie, którzy tak jak św. Józef mają święty obowiązek stać przy żonie, pod której sercem poczęło się życie i wspierać ją, zwłaszcza kiedy przychodzą różne trudności i pokusy. Chcemy, żeby przychodzili lekarze, którzy w imię lekarskich zasad są naturalnymi obrońcami życia poczętego; żeby tu przychodzili politycy i robili to co do nich należy w kwestii ochrony życia poczętego, nie używając pokrętnych tłumaczeń.

Rycerze Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. Kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Jan Paweł II