Zobacz nasze filmy
RycerzePowrót do aktualności 02.02.2020

Trzydniowe Rycerskie Rekolekcje Formacyjne w Niepokalanowie.

Trzydniowe Rycerskie Rekolekcje Formacyjne w Niepokalanowie.

Pierwsze "lokalne" trzydniowe Rycerskie Rekolekcje Formacyjne w Niepokalanowie były przede wszystkim wspaniałą ucztą duchową. Rekolekcjonista, ks. Daniel Wachowiak, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Piłce koło Poznania potrafił w sześciu "odsłonach" nie tylko trafić do naszych serc i umysłów, ale także zyskać naszą sympatię i uznanie.

"Panie, przymnóż nam wiary!" oraz "Panie Naucz nas się modlić!" - to były myśli przewodnie. Mówił o seksualności, opierając się na 6. przykazaniu (Nie cudzołóż) oraz na nauczaniu św. Jana Pawła II i jego książce "Miłość i odpowiedzialność". Ks. Daniel powiedział, że Bóg stworzył seksualność a demon ją zawładnął. Mówił także o bojaźni Bożej i aby nie mylić Woli Bożej z własną przemądrzałością. Trzeba też pamiętać o własnej tożsamości - nie wstydzę się, że jestem człowiekiem, mężczyzną, chrześcijaninem, katolikiem i księdzem... 

Była też Msza św. po łacinie, jutrznia i nieszpory, adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź, Koronka do Miłosierdzia Bożego w bazylice NMP i św. Maksymiliana, zwiedzanie Muzeum św. o. Kolbego oraz Panoramy Tysiąclecia. Prawie 30 braci zostało promowanych na drugi stopień rycerski Miłosierdzie i trzeci - Solidarność!

Miejsce także niezwykłe - klasztor w Niepokalanowie-Lasku. A wszystko przygotowane
przez braci z Chorągwi Przemienienia Pańskiego w Grodzisku Mazowieckim, ze szczególnym udziałem Braci Jacka Hirsza i Pawła Bielińskiego

Więcej zdjęć można obejrzeć pod linkiem:
https://photos.app.goo.gl/uz9KWBxERnASjCih9

 

Rycerze Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. Kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Jan Paweł II