Zobacz nasze filmy
RycerzePowrót do aktualności 04.12.2019

Są już kandydaci do Zakonu na Ukrainie.

Są już kandydaci do Zakonu na Ukrainie.

29 listopada odbyło się pierwsze spotkania z Zacnymi Braćmi Kandydatami w parafii Świętego Jana Chrzciciela w Chmielniku na Ukrainie, w Kamieniecko-Podolskiej Diecezji. Spotkanie rozpoczęło się od półgodzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, po której miała miejsce organizacyjna część spotkania. Spotkanie zostało przeprowadzone w języku ukraińskim wg. rytu zebrania Chorągwi. Bracia Kandydaci odśpiewali hymn Ukrainy oraz prezentowali flagę ukraińską. W związku z brakiem tłumaczenia aktualnej Lektury Patronalnej w języku ukraińskim, odsłuchaliśmy homilii Świętego Jana Pawła II jaką wygłosił po ukraińsku we Lwowie w 2001 roku. Pragnę dodać, że już od kilku dni dysponuję przetłumaczoną Lekturą patronalną na język ukraiński. W części zebrania zwanej "Dobro Chorągwi" odtworzyliśmy film z rekolekcji adwentowych Zakonu z roku 2018. Dzięki temu Kandydaci mieli obraz jak prezentuje się Zakon. Zadawali dużo pytań na które udzielałem wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski w łacińskiej formie "Maria Regina Mundi". Na koniec Ksiądz Proboszcz Aleksander Burmistrów udzielił nam kapłańskiego błogosławieństwa. W spotkaniu wzięło udział 13 osób i dwóch kadetów. 
Ksiądz Proboszcz jest wielkim entuzjastą zawiązania Chorągwi Rycerskiej w jego parafii. W tej intencji ten 31-letni Kapłan podpisał Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, która zobowiązała Go do abstynencji od alkoholu do końca życia. 

Rycerze Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. Kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Jan Paweł II