Zobacz nasze filmy
RycerzePowrót do aktualności 30.12.2019

Rycerze dzielą się opłatkiem

Rycerze dzielą się opłatkiem

Spotkanie w Bazylice św. Krzyża w Warszawie rozpoczęło się uroczystą Mszą św. koncelebrowaną przez 6 kapłanów pod przewodnictwem ks. Proboszcza Zygmunta Berdychowskiego. Homilię nawiązującą do męczeństwa dzieci prze Heroda i przeciwstawiającą się tendencji robienia z czasu Bożego Narodzenia "magii" świąt, zamiast realizmu chrześcijańskiego ukazywania Chrystusa przychodzącego, aby nas zbawić. Kapłan na przykładzie męczeństwa św. Szczepana i zamordowanych Młodzianków pokazał, że Kościół zamiast iluzji magii pokazuje zderzanie się radości z trudami i niebezpieczeństwami realnego świata, często w sposób demoniczny walczącego z dobrem i miłością. 

W koncelebrze wziął również udział Ks. Proboszcz Adam Zelga kapelan Rycerzy Kolumba z parafii bł. Edmunda Bojanowskiego, który modlił się za Rycerzy św. Jana Pawła II Wielkiego i Rycerzy Kolumba. Jeden z kapłanów modlił się w intencji dziękczynno-błagalnej za małżeństwo Anny i Andrzeja Pomiankowskiego WR Chorągwi Świętokrzyskiej w 34 rocznicę zawarcia małżeństwa. 

Wcześniej ZB Generał powitał wszystkich obecnych zaproszonych gości, m.in. Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego, Rycerzy Kolumba, Rycerski i Szpitalnego Zakon św. Łazarza z Jerozolimy, Zakon Maltański, Archikonfraternię Literacką, Ruch Focolari i rzecz jasna naszych rycerzy z 4 Komandorii (w większości) z rodzinami.

Po Mszy św. niemal wszyscy uczestnicy udali się do dolnego kościoła, gdzie łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia błogosławieństwa Bożego na nowy rok. Potem przy zastawionym stole toczyły się braterskie i rycerskie rozmowy.

Poprzedni slide
Następny slide

Rycerze Życie ludzkie jest bezcenne, ponieważ jest darem Boga, którego miłość nie ma granic. Kiedy Bóg daje życie, daje je na zawsze.

Jan Paweł II