Tweets by @OMJPII

Wybierz język:

 

 

 

 

Chcesz zostać RYCERZEM JANA PAWŁA II, to proste... ale jednocześnie wymagające zadanie. Tę decyzję musisz podjąć świadomie i odpowiedzialnie, bo stawiasz cały honor mężczyzny dla wielkiej sprawy, bo RYCERZ JANA PAWŁA II to mężczyzna:

 

 • WIERNY - nauce Kościoła Rzymsko-Katolickiego, wchodzący w duchowość św. Jana Pawła II, pogłębiający znajomość Jego nauczania oraz swoje powołanie i  formację duchową.

 

 • MIŁOSIERNY -  pochylający się nad potrzebującymi i chcący wspierać słabych i potrzebujących.

 

 • JEDNOZNACZNY - chroniący życie od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, wierny rodzinie w jej tradycyjnym rozumieniu.

 

 • SOLIDARNY -  wpierający w potrzebie Braci i służący im pomocą.

 

 • BRATERSKI - zyskujący wielu konfratrów, którzy stają się dla Niego drugą rodziną.

 

 • PATRIOTA - dla którego: BÓG, HONOR i OJCZYZNA są wciąż żywymi wartościami.
 

Jeżeli takim mężczyzną się czujesz, to przeczytaj poniższe warunki przyjęcia do Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

 

 

 

 

Reguła Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w punktach od 27 do 33 podaje zasady przyjęcia do Zakonu:

 

 1. Rycerzem może zostać mężczyzna, katolik – żyjący w pełnej łączności ze Stolicą Apostolską, który zobowiąże się przestrzegać niniejszą Regułę.
 2. Kandydat powinien być wprowadzany, przez co najmniej jednego brata lub duchownego katolickiego. Po pozytywnym głosowaniu, pretendent uzyskuje status kandydata, o czym winien zawiadomić go Wielki Rycerz (lub ustanowiony przezeń pełnomocnik), wręczając mu – w uroczysty sposób – poświęcony różaniec Zakonu oraz Regułę Zakonu.
 3. Przed przyjęciem do Zakonu kandydat odbywa okres przygotowawczy w chorągwi, do której chce przystąpić, trwający co najmniej 6 miesięcy.
 4. Nie wcześniej niż po upływie tego terminu na wniosek Wielkiego Rycerza, Bracia głosują nad przyjęciem kandydata do Zakonu. Po pozytywnym dla kandydata głosowaniu ustala się termin ceremonii przyjęcia kandydata na pierwszy stopień rycerski.
 5. Kandydat powinien brać udział w akcjach Chorągwi i angażować się w jej działalność.
 6. Staż kandydacki jest wyłączony w przypadku zakładających nową chorągiew (Bracia założyciele).
 7. Ceremonia inwestytury Rycerza (przyjęcia do Zakonu) odbywa się podczas Mszy Świętej odprawionej za zgodą proboszcza miejsca (danej chorągwi) według ustalonego ceremoniału, poprzez złożenie ślubowania na wierność Bogu, Papieżowi i Ojczyźnie oraz zobowiązanie do przestrzegania Reguły Zakonu.

 

 

 

 

Jeżeli to jeszcze za mało, aby Ciebie przekonać, to obejrzyj prezentację o Zakonie Rycerzy Jana Pawła II                                   (wersja PDF)

lub napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.