Tweets by @OMJPII

Wybierz język:

Kalendarium naszego Patrona:

15 marca 1979 roku- Ogłoszenie encykliki Redemptor hominis.

Spotkanie z uczestnikami światowego kongresu zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Migracji i Turystyki; przemówienie: Migracja- troską Kościoła.

15 marca 1980 roku- Spotkanie z 1200 uczniami szkół strażackich na dziedzińcu św. Damazego: przemówienie: Dajcie konkretny wyraz waszej chrześcijańskiej miłości.

Spotkanie z pracownikami kamieniołomów w Carrarze ( tam wybudowany jest słynny marmur kararyjski); przemówienie: Wiara w Chrystusa niechaj wspiera wasz ciężki trud.

*Audiencja dla bp. Stefana Bareły, ordynariusza częstochowskiego.

*Mianowanie ks. Władysława Ziółka, kanclerza Kurii Diecezjalnej w Łodzi,biskupem pomocniczym diecezji łódzkiej.

*List do prymasa Polski, kard. Stefana Wyszyńskiego z wyrazami współczucia po katastrofie lotniczej na warszawskim Okęciu (samolot rozbił się w Lesie Kabackim, podchodząc do lądowania).

15 marca 1981- Anioł Pański: Nie zatwardzajcie serc waszych.

Wizyta w rzymskiej parafii Naszej Pani z Coromoto in San Giovani di Dio ai Colli Porttuensi; Msza św. na Placu przed kościołem. homilia: Razem ze mną pracuj także Ty dla rozszerzenia Ewangelii; spotkanie z grupami wiernych, w trakcie których odbyło się przedstawienie fragmentów sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”.

15 marca 1982- Udział w dorocznym spotkaniu Rady Synodu Partykularnego Biskupów Holenderskich.

Msza św. w prywatnej kaplicy koncelebrowana z kard. Frantiskiem Tomaskiem i czterema biskupami czeskimi; później spotkanie.