Tweets by @OMJPII

Wybierz język:

11 kwietnia w życiu naszego Patrona:

11 kwietnia 1980 – Środowa audiencja ogólna: Nasza solidarność z Chrystusem cierpiącym.

Telegram z wyrazami współczucia na ręce Francisca Augustina z powodu nieszczęśliwego wypadku w Bukareszcie, w którym zginęło wiele osób , wystosowany w imieniu Papieża przez abp. Giuseppe Caprio, substytuta sekretariatu stanu.

Telegram z wyrazami bólu i współczucia po tragicznym wypadku w Hiszpanii, wysłany w imieniu Ojca Świętego przez abp. Giuseppe Caprio na ręce mons. Eduardo Poveda.

Msza św. w sali Szwajcarskiej w Castel Gandolfo dla 150 neodiakonów z kolegiów Irlandzkiego i Szkockiego w Rzymie; homilia: Jesteście powołani do służby miłosierdzia.

11 kwietnia 1981- Msza św. w kaplicy Matyldy, podczas której Jan Paweł II udzielił Komunii św. i bierzmowania ośmiu sparaliżowanym chłopcom z Cologno Monzese koło Mediolanu, którym towarzyszyli ich opiekunowie: homilia: `Sakrament bierzmowania- cudowny Dar Ducha Świętego.

Ojciec Święty osobiście pozdrowił każdego z inwalidów.

Audiencja w sali Konsystorza dla ponad 300 alumnów z trzech kolegiów uniwersyteckich z Pavii- św. Karola Boromeusza, Ghisleri i św. Katarzyny ze Sieny; przemówienie: Odblask mądrości Bożej w pełnej formacji człowieka.

W Kaplicy Najświętszego Sakramentu Bazyliki Watykańskiej Papież poświęcił nowe organy , podarowane mu przez rząd RFN

Telegram do Edwarda Materskiego, ordynariusza sandomierskiego, z apostolskim błogosławieństwem z okazji ingresu.

11 kwietnia 1982- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. na Placu św. Piotra poprzedzona pochodem pontyfikalnym przy śpiewie: „Surrexit Dminus vere, Alleluja!”

Orędzie wielkanocne: Pascha trwa w głębi ludzkiego świata; błogosławieństwo Urbi et Orbi z Loży Błogosławieństw.; życzenia wielkanocne w 42 językach.

Trwające ponad dwie godziny spotkanie z młodzieżą przybyłą na kongres UNIV”82, które wypełniły relacje studentów i pieśni przy akompaniamencie gitar; wspólne odmówienie „Ojcze Nasz”.