Page 5 - Zakon Rycerzy Jana Pawła II - Kalendarz Patriotyczny 2018 r.
P. 5

Trzeci raz z rzędu Rycerze Jana Pawła II postanowili dać swoiste wotum pamięci historycznej Polaków w postaci Rycerskiego Kalendarza Historycznego. Tym razem, co wydało się zupełnie oczywiste, kalendarz został poświęcony uczczeniu pamięci polskich bohaterów ‒ ojców naszej państwowej niepodległości, w setną rocznicę jej cudownego odzyskania. Wielki Święty Patron Zakonu Rycerzy Jana Pawła II nieustannie przypominał wszystkim narodom, że ich prawdziwe życie zależy od zachowywania i pielęgnowania narodowej pamięci. Polacy bardzo dobrze o tym wiedzą. Pamięć narodowa pozwoliła nam przetrwać najciemniejsze chwile w przeszłości. Pamięć ta jest stałym fundamentem budowania naszej przyszłości. Takie jest dziedzictwo jednego z największych papieży w historii Kościoła i największego naszego rodaka ‒ św. Jana Pawła II Wielkiego.
Bardzo się cieszę, że w przygotowywaniu kalendarza nieprzerwanie utrzymuje się współpraca najmłodszego zakonu rycerskiego (Rycerzy Jana Pawła II) z najstarszym (Kawalerowie Maltańscy). W tym roku do wspólnej twórczej pracy w pielęgnowaniu narodowego dziedzictwa dołączył do nas wyjątkowy w skali światowej i jakże bliski św. Janowi Pawłowi II ‒ Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”. Pragnę w tym miejscu na ręce Przewodniczącego Związku, pana Piotra Dudy złożyć gorące podziękowania wszystkim członkom tej najważniejszej współczesnej polskiej organizacji związkowej oraz zapewnić o modlitwie Rycerzy Jana Pawła II w ich intencji.
Odrębnego podkreślenia i wyrażenia szczególnego uznania wymaga podjęcie się wsparcia techniczno-edycyjnego dla tego kalendarza przez stosunkowo młode, ale jakże już zasłużone dla krzewienia polskiej pamięci historycznej Wydawnictwo „Red is bad”. Efekt pracy jego specjalistów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Współpraca ta pewnie nie byłaby tak harmonijna, gdyby nie wyjątkowe zaangażowanie i wsparcie naszego projektu przez Dyrektora Radia Warszawa, ks. Grzegorza Walkiewicza, któremu również składam serdeczne dzięki.
Na koniec niech mi będzie wolno podziękować głównym koordynatorom i inicjatorom tego dzieła: Generalnemu Prefektowi ds. Pamięci Historycznej i Jedności Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Zacnemu Bratu Andrzejowi Świtalskiemu od Matki Bożej Zwycięskiej spod Wiednia, oraz Komandorowi Warszawsko-Praskiemu Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, Zacnemu Bratu Jackowi Serwińskiemu od Matki Bożej Fatimskiej, oraz wszystkim osobom, które wsparły moich współbraci w pracach nad tym wyjątkowym dziełem.
Wszystkim rodakom na progu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski!
Vivat Jesus! Totus Tuus!
/-/ br. Krzysztof Andrzej Wąsowski od Matki Bożej Zwycięskiej Generał Zakonu Rycerzy Jana Pawła II


   3   4   5   6   7